top of page

Z BĚLENÉHO DUBU

Tuto kuchyň jsme vyrobili podle návrhu architektonického ateliéru Dodetailu.


 

„Zalomený půdorys a rozšiřující se nepravidelný prostor bylo poměrně nesnadné zadání.

První kout byl využitý pro jídelní stůl. Aby se prostor netříštil, byla do tohoto prostoru umístěna lavice, která rozrůstající se rodině umožní pohodlné sezení a trávení času při společných aktivitách.

Důležitou nejen varnou funkci plní ostrůvek, který vyvažuje nepravidelnost prostoru a navazuje na to svým abstraktním tvarem. V jeho přesahující části je prostor pro posezení.

Horizontálu dlouhého prostoru přecházejícího z kuchyně do obytné části rozbíjí vysoké moduly kuchyně.

Společným jmenovatelem celého návrhu je čistota, funkce a skloubení materiálů dýhy s odlehčením bílé. Také tenké přiznané podpory u lavice, stou, stejně tak jako u desky pod televizní policí.“

Ing. arch. Iveta Křížová, Dodetailu


 


Ostrůvek

Dominantou kuchyně je zešikmený ostrůvek, kopírující netradiční půdorys celého domu. Ultra tenká matná pracovní deska z kompaktního laminátu v kombinaci s dýhou z běleného dubu dodává kuchyni minimalistický a elegantní vzhled. Je odolná, snadno se udržuje a neulpívají na ní otisky prstů.

Ostrůvek dostatečně osvětluje nenápadné závěsné svítidlo. Prostor nad pracovní plochou je příjemně volný a vzdušný. Místo klasické stropní digestoře je zde totiž varná deska se spodním odtahem BORA. Tu jsme nainstalovali do roviny s pracovní deskou.

Přesah desky ostrůvku umožňuje "barové" sezení. Je zde zabudovaná bezdrátová nabíječka. Pryč s kabely!


Dokonale bělený dub

Dýhu čelních ploch jsme dodatečně bělili, abychom dosáhli stejného odstínu jako má dřevěná podlaha. Jednoduchý design zvýrazňuje bezúchytkové otevírání zásuvek i dvířek za zkosenou hranu.


Jídelní kout

Jídelní stůl je ze stejného materiálu jako kuchyňská deska. Celý koutek zútulňují obkladové panely až ke stropu.

Plánujete novou kuchyň? Stavte se k nám do showroomu a získejte informace o možnostech. Jste srdečně zváni.
↓ Přehrajte si krátké video, jak kuchyň vznikala ↓


Comments


bottom of page