top of page

JAK SKLADOVAT OVOCE A ZELENINU V CHLADNIČCE?

Běžná praxe je nacpat nákup do ledničky bez ladu a skladu. Při skladování však různé potraviny vyžaduji rozdílnou teplotu i vlhkost a proto je dobré je skladovat na správném místě, aby vydržely čerstvé co nejdéle.

Naspodu chladničky je nejnižší teplota a nejvyšší vlhkost. Tam skladujeme listovou zeleninu, většinu ovoce a odděleně maso. Pozor – většina tropického ovoce a plodová zelenina se skladují při teplotách nad 10 stupňů a do klasické chladničky tedy nepatří. Pokud nemáte chladnou spíž, uložte je v chladničce na horní polici, kde je teplota vyšší než naspodu.


V horní polici, kde je nižší vlhkost, skladujeme i sýry a vejce. Sýry a salámy skladujeme ve voskovém papíře. 

Teploty skladování ovoce a zeleniny:

OVOCE


-> 0 – 4 °C

jablka, hrušky, angrešt, kiwi, kaki, liči, višně, maliny, ostružiny, hrozny, broskve, nektarinky, švestky, jahody, brusinky, rybíz


-> 4 – 8 °C

melouny cukrové a granátové jablko


-> nad 10 °C

většina tropického ovoce = ananas, avokádo, limetky, banány, citrony, grapefruit


 

ZELENINA


-> 0 – 4 °C

mrkev, celer, čekanka, špenát, chřest, křen, houby, klíčky, čínské zelí, brokolice, kapusta, salát, červená řepa, kukuřice, hrášek, špenát


-> 4 – 8 °C

paprika, brambory


-> nad 10 °C

rajčata, okurka, batáty, zázvor, cuketa, lilek, okurka, tykve, dýně


 

Ze seznamu je jasné, že klasická chladnička s teplotou kolem 6 stupňů nám zeleninu a ovoce neuchová čerstvé dlouho. Kam s bramborami a další zeleninou, která nemůže být v klasické chladničce? Do spíže nebo jiné chladné místnosti? To se snadno řekne, ale hůře provede.

Proto chytré hlavičky z Liebherru napadlo přidat do chladničky tzv.sklepní zónu, kde lze nastavit teplotu 6-14 stupňů nezávisle na zbytku chladničky. Geniální, že?


Co dalšího vám lednice Liebherr mohou nabídnout?

Čerstvost potravin zaručuje osvědčená technologie Biofresh. Spodní šuplíky chladničky udržují stálou vlhkost a teplotu těsně nad 0 stupni. Salát tak zůstane křehký i po 10 dnech skladování. To máme osobně odzkoušeno.

Do chladničky se vejde pečící plech.

Co třeba možnost vypnutí veškerých zvuků a ztlumení osvětlení? … V bytě pak v noci vládne ticho.

Funkce BOTTLE TIMER zajistí extra rychlé vychlazení lahve v mrazáku. Jakmile bude hotovo, do mobilu vám přijde upozornění.


Toto je jen malá ochutnávka inovací. Chladničky Liebherr letos představují více než 100 nových modelů, vestavných i volně stojících, které nás nadchly.

Stavíte se v showroomu Le bon pro katalog?ความคิดเห็น


bottom of page