top of page

ROZHOVOR O TRENDECH PŘI VÝROBĚ NÁBYTKU NA ZAKÁZKU

Rozhovor pro magazín specialistů na koupelny a topení akoupelnyatopeni.czPůvodní článek ke čtení zde.


Dnes jsme si k rozhovoru pozvali René Nováka, jednatele společnosti LE BON, S.R.O., se kterým jsme si povídali o trendech u kuchyňských linek a zakázkovém nábytku.

Kdo je váš typický zákazník?


Je to zákazník, který vnímá kvalitu a umí ocenit propracované detaily. Líbí se mu náš individuální přístup a originální řešení buď celého prostoru, nebo jednotlivého kusu nábytku. Máme štěstí, že nám zákazníci naslouchají a důvěřují našemu výběrů materiálů i barev.

S jakými materiály pracujete nejraději?


Nejlépe bych to shrnul tak, že rádi pracujeme s hodnotnými materiály. Není to o ceně, ale o výjimečných vlastnostech. Z přírodních materiálů je to přírodní dýha, kov nebo sklo, z umělých kompaktní laminát nebo Corian. Velmi rádi kombinujeme přírodní a umělý materiál na jednom kusu nábytku. Takový výrobek je krásný a má i výborné užitné vlastnosti.


Jak při výrobě nábytku postupujete? Máte v týmu bytové designery, který dokáží propojit kuchyň s obývacím pokojem?


Nejdříve s klientem definujeme jeho přání, požadavky a rozpočet, následně navrhneme z našeho hlediska optimální řešení a doporučíme vhodné materiály. 

Propojení kuchyně a obývacího pokoje je dnes standardní podoba obytného prostoru. Dnes umíme nabídnout prvky, které ještě před 25 lety neexistovaly, a které pobyt v takovém obytném prostoru zpříjemní a zkvalitní. Je to třeba digestoř s odtahem dolů pod varnou desku nebo zásuvné panely na skříních místo klasických dveří.

Ocení zákazníci kvalitu? Poznají rozdíl mezi nábytkem na míru a z konfekce?


Někteří ano, někteří ne. Nás oslovují ti, kteří pěkný detail a proporce ocenit umí. Často se stává, že zákazníka na některý detail musíme upozornit. Pak jej teprve začne vnímat, „vidět“ a oceňovat. A i naopak je běžné, že klienti narazí na fotky interiérů Le bon na webu a jsou natolik nadšení, že jedou do našeho brněnského showromu přes celou republiku, aby si vše prohlédli naživo. Byty a domy vybavené naším nábytkem tak najdete v celé ČR i v okolních státech.


Jaké jsou trendy u kuchyňských linek?


Jak jsem již uvedl výše, jsou to zasouvací panely – všechny drobné spotřebiče jsou po ruce, protože panely nezavazí při pohybu v kuchyni tak jako otevřené dveře. A pokud nevařím, vše lze uklidit během okamžiku.

Téměř ve všech realizacích kuchyní Le bon uvidíte digestoře Bora se spodním odtahem. Zachytí nejen pachy z vaření, ale veškerou mastnotu, prskající při smažení. Tyto digestoře jsou také velmi tiché, protože motor je umístěn pod varnou deskou, a ne ve výšce uší. Klasická digestoř zde už naprosto nemůže konkurovat.

 


Jsou Češi nároční zákazníci, mění se jejich vkus?


Pokud můžu srovnávat se zahraničím, český zákazník je velmi náročný. Hlavně na údržbu a vlastnosti materiálů. Až do té míry, že pro některé neexistuje řešení, které by splnilo všechny jejich požadavky. Jsou také konzervativní a nový trend hned nepřijímají s bezvýhradným nadšením. To je ale dobře, protože ne vše, co je nové, je dobré a až čas prověří životaschopnost každé novinky.
Máte vlastně teď z čeho vyrábět?


Ano, máme, ale dodávky materiálů jsou komplikované a výpadky komponentů jsou nepředvídatelné. Momentálně řešíme také to, že nemáme kam hotový nábytek instalovat, protože stavby nejsou dokončované v plánovaném termínu.


Připravujete nějaké novinky pro tento rok?


Navrhli jsme dvě nové kolekce nábytku do koupelny: CHIC a VIPP M.

Pracujeme na nové kolekci zrcadlových skříní a v nejbližších týdnech představíme úplně nový typ čelních ploch, které bude možné použít jak v kuchyni, tak v koupelně. Bude to jemné drážkování.Commentaires


bottom of page