top of page

KUCHYŇ JASAN & MRAMORTento projekt byl realizován ve spolupráci s architektonickým ateliérem Aaye.

Novostavba, okraj města a zahrádka. Tedy ideální místo odpočinku od každodenního pracovního shonu, ruchu i společenského života.

Hlavním přáním byl světlý, lehký a elegantní interiér, tvořený kvalitními materiály, v minimalistickém provedení.

Celým bytem se prolíná bílý matný lak, jasan a carrarský mramor. Nejzřetelněji je toto propojení materiálů patrno v hlavním obytném prostoru, tvořeném kuchyní a obývacím pokojem. Středobodem kuchyně je ostrůvek z carrarského mramoru. Všimněte si, jak dokonale na sebe jednotlivé kamenné panely navazují. Ostrůvek je spojen s jasanovým jídelním stolem a židlemi stejného materiálu. Prostor jídelního stolu osvětlují velkorysá světla české značky Bomma. Nízká část kuchyňské linky má pracovní deskou z kaleného skla. Na povrchu neulpívají otisky prstů a snadno se udržuje. Stěna za linkou je ve světlé zemité stěrce. Ani v této kuchyni nechybí varná deska s účinným odsavačem par Bora.

Vysoké skříně jsou vyrobeny z jasanové dýhy v kombinaci s masivními vertikálními lamelami. Struktura lamel narušuje jednolitost a dodává osobitost a vlídnost celkovému prostoru. V obývací části pokoje jsou pak použity stejné materiály jako v kuchyňské části a tím spolu vytváří jeden harmonický celek. Měkká pohovka s křesílkem s výhledem do zahrady dělá z tohoto místa dokonalý prostor pro odpočinek.
Comments


bottom of page