X

Hledat

Zaoblený nábytek. Kouzelné oživení nebo dávný přežitek?

1. 4. 2019

V současné době jsou patrně více něž obliny oblíbené hrany. Hranatý nábytek je považován za vysoce moderní a nadčasový, a navíc skvěle padne do prostoru, který ve většině případů tvoří hranatý půdorys místnosti. Jaké krásy a výhody ale skrývá nábytek zaoblený? Představíme vám některé z nich.

 

Elegance a něžnost

Zaoblený nábytek dodá do vaší koupelny nejen dostatečnou eleganci, ale zároveň bude působit jemně a něžně, což je pro takové místo jako je koupelna velkou přidanou hodnotou. Zaoblené hrany navíc nejsou příjemné jen pro oči, ale svého uživatele silně vybízejí i k doteku.

Na nábytku s oblými tvary je vidět, že do jeho výroby byla vložena spousta energie a jeho majitel si dává záležet na výběru předmětů, kterými se obklopuje.

 

Věřme historii

Ohýbaný nábytek, kulaté tvary v interiérech, to všechno jsou prvky, které známe z prohlídek zámků, ze starých filmů, z historických nábytkářských výstav nebo z domovů našich babiček. Jde tedy o historií prověřený architektonický styl, který se opakoval po několik desítek možná stovek let v mnoha historických stylech. Pokud se tedy pro zaoblený nábytek rozhodnete, rozhodnete se jistým způsobem pokračovat v tradici.

 

Nezapomínejme na bezpečí

Ať jsou hranaté tvary nábytku sebevíc moderní, jejich ostré hrany a rohy jsou noční můrou kdejakého rodiče. Pokud byste tedy chtěli mít větší jistotu, že ať už vám nebo vašim ratolestem nebude po náhodném uklouznutí v koupelně hrozit náraz na ostrý roh, je zaoblený nábytek skvělým řešením.

 

Le bon má ve svém portfoliu hned několik druhů koupelnového nábytku se zaoblenými hranami. Jsou jimi například série DREAM TOP nebo BONBON.

Náš ohýbaný nábytek vzbuzuje pozornost i u odborníků: DREAM TOP získal cenu EDIDA 2017 a Nábytek roku 2017. BONBON získal cenu Nábytek roku 2019.

Chtěli byste se o ohýbaném nábytku dozvědět ještě něco víc, nebo si prohlídnout jednu z našich „zaoblených“ sérií?

Navštivte nás v našem showroomu v Brně.

zaobleny-nabytekzaobleny-nabytekzaobleny-nabytekzaobleny-nabytekzaobleny-nabytekzaobleny-nabytekzaobleny-nabytekzaobleny-nabytek