X

Hledat

Umyvadlo na desku.
Designová dominanta koupelny

18. 2. 2019

Mohlo by se zdát, že umyvadlo je pouze nezbytně nutným prvkem každé domácnosti, to ale zdaleka není pravda. Když si totiž spočítáte, kolikrát denně ho použijete, dojdete k nezanedbatelnému číslu. A to rozhodně svědčí o tom, že bychom měli výběru umyvadla při zařizování koupelny věnovat náležitou pozornost.

Velkým trendem poslední doby je takzvané umyvadlo na desku. Tedy umyvadlo, které není zapuštěné, ale instaluje se přímo na povrch k tomu určené desky.

 

Chcete být kreativní? Buďte! Mějte volnost při navrhování koupelny

Umyvadlo na desku může být nejen elegantním designovým doplňkem vaší koupelny, ale i prostorem pro vaši kreativitu. Tu můžete projevit třeba při umístění samotného umyvadla, usazení baterie, nebo při výběru tvaru či materiálu.

Co tedy získáte, když se rozhodnete pořídit si trendy umyvadlo na desku? V první řadě budete mít výběr z velkého množství tvarů – obdélníky, kruhy, ovály, hranatější či oblejší křivky a mnoho dalších variant.  Zároveň budete mít volnou ruku při umístění baterie. Můžete zvolit podomítkovou baterii ale i stojánkovou, která rozhodně nemusí stát přímo uprostřed umyvadla. Další výhodou je možnost výběru místa pro samotné umyvadlo. Máte rádi souměrnost a chcete ho umístit doprostřed desky? Nebo byste ho raději dali ke kraji a vytvořili tak více prostoru pro odkládání věcí. Obě varianty jsou možné, protože do univerzální desky pod umyvadlo je možné vyvrtat otvor pro odpad v jakémkoli místě. Svobodu v rozhodování umocňuje i větší množství materiálů. U umyvadla na desku můžete zvolit moderní varianty jako kámen, sklo či dřevo.

 

Na co nezapomenout

Ať už budete volit jakékoli provedení, pořád je potřeba si na některé věci dát pozor. Baterie musí být dostatečně vysoká… pokud jsou umyvadla dvě, je dobré dodržet dostatek místa mezi nimi… při výběru desky je třeba myslet na úložné prostory a podobně.

Nábytek pro umyvadla na položení doporučujeme s krycí deskou z voděodolného materiálu. Nejoblíbenější je sklo, Corian nebo kompaktní materiál, nabízíme i méně tradiční materiály, jako je sklo nebo masivní dřevo. Neřešíte pak, že děti odloží na desku mokrý kartáček, ukápne jim zubní pasta…

Voděodolné krycí desky najdete v sériích Forever, VIPP, Next ,Dream TOP, nebo v novince SOUL

 

Z naší zkušenosti:

Důležitým faktorem při výběru vhodné sestavy nábytku s umyvadlem je fakt, že umyvadlo položené na desce lze snadno vyměnit za jiné, pokud se to staré poškodí. Pokud máte v koupelně set umyvadla se skříňkou, která je vyrobena přesně pro daný typ umyvadla, a vy chcete po několika letech vyměnit umyvadlo za nové, není to možné, protože stejné umyvadlo se již nevyrábí a žádné jiné na skříňku nesedí. Pak musíte obměnit celý set, i když původní nábytek by ještě mohl sloužit mnoho dalších let.

S tím vším vám ale u nás v Lebonu umíme poradit.  Zastavte se v našem showroomu nebo nám napište email či zavolejte.

Přečtěte si také další praktické návody, jak postupovat při navrhování interiéru.

 

vysoke-zrcadlo