X

Hledat

Proč je kuchyň důležitější než obývací pokoj?

bora-basic-black

22. 4. 2019

Kuchyň je nedílnou součástí každé domácnosti. A možná právě proto se v posledních letech klade velký důraz na designový vzhled i praktičnost této místnosti. Pojďme si ukázat několik důvodu, proč je potřeba věnovat zařizování kuchyně více času než například obývacímu pokoji.

 

Čas

Ať chceme nebo ne, čas strávený v kuchyni bývá minimálně u toho člena rodiny, který se stará o plné žaludky, mnohonásobně vyšší než čas strávený v kterékoli jiné místnosti. Z toho důvodu je důležité zamyslet se nad tím, jak kuchyň zařídit co nejpohodlněji ideálně tak, aby byla radost v ní pracovat.

 

Mnoho nachozených kilometrů

S časem stráveným v kuchyni se pojí i počet nachozených kilometrů. Když zařizujeme kuchyň měli bychom tedy přemýšlet nad rozestavěním jednotlivých spotřebičů, skříněk i dřezu. Možná se vám to zdá jako přehnané, ale pravda je, že se špatným rozvržením kuchyně nejen nachodíte mnoho kilometrů navíc, ale práce v ní vás nebude bavit, protože jí bude chybět rychlost a dynamika.

 

Sezení patří i do kuchyně

Umístění sezení je také velmi důležitou součástí. Rozhodli jste se nechat jídelní stůl v obývacím pokoji, nebo ho dát do samostatného kuchyňského koutu? Pokud vám to prostor umožňuje, je dobré zvážit umístění sezení i do samotné kuchyně. Získáte tím například možnost zůstat při přípravě večeře v kontaktu se zbytkem rodiny nebo návštěvou. Ti vám v prostoru kuchyně na baru či nějakém jiném alternativním sezení například v podobě lavic, můžou dělat společnost a nemotat se přitom, jak se říká, pod nohy.

S tím souvisí i trend, který přetrvává už pár let, a to propojenost kuchyně s obývacím pokojem. Takové propojení nejen opticky zvětší a zesvětlí celý prostor, ale poskytuje také možnost udržovat kontakt s okolním děním.

 

My v LeBonu do našich kuchyní doporučujeme ještě odsavače Bora, které jsou účinnější než klasické odsavače nad hlavou, méně hlučné, protože jejich motor není ve výšce ucha, a zároveň umožňují nerušený výhled do zbytku místnosti.

Důležité je si uvědomit, že každý jsme originál a máme tudíž jiné potřeby a požadavky. Přijďte si s námi promluvit o návrhu takové kuchyně, která bude pro vás ideální.

 

Kontaktujte nás nebo se stavte osobně v našem showroomu.