X

Hledat

Nebojte se tmavých tónů v interiéru

10. 7. 2018

Tmavé tóny se sice líbí každému, při zařizování interiéru však volí raději světlé odstíny. Tmavé prvky ale dokáží celý prostor zútulnit. Pokud je v místnosti dostatek přirozeného i umělého osvětlení, není důvod se tmavých odstínů bát. Ani ve velkých plochách!
Faktorem, který rozhoduje o výběru daného materiálu, je zejména náročnost údržby.
Pokud jsme v minulosti řešili požadavek klienta na nábytek v tmavém odstínu, mohli jsme nabídnout pouze několik řešení: lakovaný nábytek, nábytek opláštěný laminátem nebo prvky z Corianu v tmavých odstínech. Tyto povrchy vyžadují pravidelnou a časově náročnou péči, klienty jsme od těchto řešení tedy spíše odrazovali.

Luxus především

Nábytek v tmavých odstínech působí ale tak luxusně! Proto jsme s radostí zařadili do sortimentu nové materiály, které jsou dostupné až v posledních letech. Tyto povrchy se snadno udržují a nejsou na nich vidět například otisky prstů.
V našem showroomu v Brně máme vystavenou kuchyň s ostrůvkem, který je kompletně opláštěný ultramatným kompaktním laminátem v odstínu tmavé čokolády. Pokud o tmavých odstínech pro svůj domov uvažujete, přijďte se přesvědčit, zda je tmavá barva pro vás to pravé řešení. Pohodlně se posadíte k masivnímu dubovému stolu a vychutnejte si pohled na precizně provedené detaily a matné plochy se sametovým povrchem.

Protože jsou kuchyně v našem showroomu osazeny funkčními varnými deskami, pravidelně zde vaříme pro sebe i pro naše zákazníky. Můžeme tak vyzkoušet, jak se tmavé povrchy udržují a našim klientům kompetentně poradit s výběrem materiálů i barev.
My tmavé odstíny milujeme a máme vždy velkou radost, když jsou klienti otevření méně obvyklým a neokoukaným řešením.
Jednou z nejoblíbenějších dřevin v sortimentu Le bon je dýha staré dřevo, která vzniká recyklací starých dubových trámů. Unikátní povrch s nepravidelnými prasklinami a suky působí noblesně a oživí jednoduše zařízený interiér. Jsme rádi, že tmavé materiály, které máme tak rádi, nacházejí své místo i mnoha domovech v ČR i v zahraničí.

Tady je několik interiérů z poslední doby, věříme, že i vy objevíte jejich kouzlo.

Dark grey and wallnut veneerLoznice-toaletni-stolek-dub-kovova-podnozjidelni-stul-se-sklenenou-podnozipanska-tmava-pracovna-uchytka-dubkoupelna-deska-masiv-zrcadlova-skrin-betonova-sterkaGrey and oldwood veneerpribornik