X

Hledat

Ložnice. Jak vytvořit Vaši oázu klidu

6. 5. 2019

Přestože jsme tradiční výrobce nábytku do koupelen a kuchyní, navrhujeme a realizujeme v posledních letech často také ložnice. Přemýšleli jste někdy nad tím, co je v ložnici nejdůležitější? Na co se zaměřit a na co si dát pozor? Ne? Tak si pojďme ukázat, jak si z obyčejné ložnice vytvořit vaši vysněnou oázu klidu.

 

Pohoda a bezpečí

Jedním z nejdůležitějších prvků, který na vás z ložnice musí dýchat, je extrémní pocit pohody a bezpečí. Každý si přeci přeje pobývat v místě, které na něj příjemně působí a kde bude usínání vnímat jako zaslouženou odměnu po náročném dni. Takovému pocitu pomůžou uzavřené úložné prostory. I podle tradičního čínského učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase – Feng-shui, působí otevřené police rušivě, odvádí pozornost a brání rychlému usnutí.

 

Jednotný styl

Dalším prvkem, který je velmi podstatný, je sjednocený styl ložnice. Aby celý prostor působil příjemným dojmem, je dobré vybavit ložnici takovým nábytkem, který se k sobě jednoduše bude hodit. Materiály a propracované detaily použité například na posteli se mohou objevit na nočních stolcích i komodách. Jednotný styl se tak bude prolínat celým interiérem a vytvoří ten správný efekt.

 

Postel jako dominanta

Nejdůležitější částí ložnice je pochopitelně postel. Při výběru té pravé je potřeba se zaměřit nejen na výběr matrace ale i na čelo a rám. Naše postele Lebon vás na první pohled zaujmou velkorysým čelem, které je vždy navrženo z odolné a snadno čistitelné látky nebo kůže. Oblíbený je také rám z masivního dřeva s viditelnými, tzv. cinkovanými spoji. Rám postele i čelo mohou být také lakované nebo s neviditelnými nohami. Taková postel se pak efektně „vznáší“ nad podlahou.

 

Nezapomínat na důležité doplňky

Žádná ložnice se neobejde bez nočních stolků. My v Lebonu vám navrhneme stolek přesně podle vašich přání. Subtilní, zavěšený na zdi nebo naopak robustní špalek z masivního dubu? Záleží jen na vás. Také komoda může mít v ložnici nejen praktický, ale i estetický význam. A třešničkou na ložnicovém dortu může být toaletní stolek či vysoké zrcadlo.

 

Přijďte se s námi pobavit o vaší vysněné ložnici. Poradíme, pomůžeme, navrhneme a zrealizujeme. S námi to bude jednoduché a přesně podle vašich představ.

Navštivte náš showroom nebo nám napište.