X

Hledat

Kam s pračkou? Zavřete ji do skříně

13. 5. 2019

Pračka – spotřebič, bez kterého se žádná domácnost neobejde. Většina lidí, kteří rekonstruují nebo dokonce zařizují novou koupelnu řeší jeden velký „problém“. Jak to udělat, aby samostatně umístěná pračka nezkazila estetiku celé koupelny. Poradíme vám.

 

Schovejte ji!

My v Lebonu volíme jednoduchou variantu: Zavřete pračku do skříně a výsledný dojem bude zachován. Nikde není navíc psáno, že do skříně můžete schovat jen pračku. Taková skříňka totiž nabízí vhodný prostor třeba i pro sušičku, velký koš na prádlo nebo dokonce kotel. Nemusíte se bát, že skříň bude v malém prostoru působit robustně. Při výběru správné barvy skříň nenápadně splyne se stěnami koupelny i ostatním nábytkem.

Dalším řešením je umístit pračku pod koupelnovou desku, ve které je integrované umyvadlo. Tahle varianta vám ušetří problémy s místem, které byste museli hledat pro samostatnou skřínku s pračkou. Vychytávkou jsou zasouvací panely, které slouží místo dvířek. Pokud jsou panely zasunuté do boků skříně, máte k pračce volný přístup a žádná dvířka vám nepřekáží. „Toto řešení mohu jen doporučit. Pokud čekám návštěvu nebo jen chci mít při koupeli pěkný výhled, panely stačí vysunout a pračku schovat za ně,“ říká Klára Nováková z Lebonu.

Na variantu umístění pračky pod desku s umyvadlem je ideálním řešením materiál Corian, který umožňuje spojit desku a umyvadlo bez jakékoliv spáry. Článek o tomto výjimečném materiálu si můžete přečíst zde na našem blogu.

 

Pokud máte ve své koupelně samostatně stojící pračku a máte pocit, že to pořád není „ono“, zkuste popřemýšlet, jestli vám esteticky nevadí právě ta pračka. Takové elegantní schování pračky dokáže proměnit koupelnu z technické místnosti na útulný pokojíček. A vy v ní najdete ničím nerušenou atmosféru.

 

Chtěli byste takové řešení vyzkoušet? Nebo si o tom třeba jen promluvit s odborníky? Kontaktujte nás nebo nás navštivte v našem showroomu v Brně. My s vámi vše promyslíme a společně najdeme to nejlepší řešení.

 

Zde jsme schovali do skříně pračku i kotelpračka a sušička za zasouvacími panelyI technická místnost může vypadat dobře. „ V této místnosti trávím víc času než v obýváku, proto ji chci mít hezky zařízenou.“ Svěřuje se nám zákaznice.