zpět nahoru

INTERIÉRY LE BON S DUŠÍ

Obklopte se svěžím a inspirativním prostředím a získejte každodenní radost ze života. Chtějte od nábytku více, než jen jeho funkci. Chtějte interiér s duší, který k vám denně promlouvá, ať jste doma nebo v kanceláři.  V příjemném prostředí se zkrátka lépe žije. Vytvoříme přesně takové prostředí, které vám jde k pleti. 

CHCI VÁS NAVŠTÍVIT A ZÍSKAT DALŠÍ INFORMACE O NÁBYTKU LE BON A CENÁCH

ELEGANTNÍ KOUPELNA

Deska z masivního dubu s živou hranou s vysokými skříněmi z kolekce MOOD ze stejného materiálu. Konzoly slouží zároveň jako věšáky na ručníky. Jednoduché kulaté zrcadlo s podsvícením jsme vyrobili na zakázku.

 

POKOJÍKY V MODRÉ A RŮŽOVÉ

Jemné tóny modré a růžové a subtilní kovové koństrukce. Dostatek prostoru na učení i hraní. Postel – domeček má výsuvné lůžko, kde lze pohodlně přespat. Pracovní stůl má u stěny praktický kastlík a navazuje na vzdušnou knihovnu. Detail kovové konstrukce se prolíná celým interiérem domu.

Použité materiály:
odolný HPL laminát, kov, kůže

 

BYT S VÝHLEDEM DO PARKU

Byt se nachází v historickém bytovém domě z konce 19. století, v těsné blízkosti centra Brna. Dům prošel zdařilou celkovou rekonstrukcí pod vedením studia A77 ARCHITEKTI, které navrátilo objektu funkci bydlení a nastavilo budově vysoké kvalitativní standardy a materiály.

Řešený byt o velikosti 102 m2 s dispozicí 3+kk se nachází ve třetím nadzemním podlaží. Těžištěm bytu je prostorná nárožní místnost s kuchyní, které dominuje arkýř. Směrem do klidného parku jsou situovány dvě úzké ložnice. K oknu do rušnější ulice je pak umístěna prostorná koupelna. K bytu dále náleží toaleta, komora a sklepní prostor.

Autory interiéru jsou Ing. arch. Anežka Papoušková a Ing. arch. Petr Klaška ze studia AAYE. Zadáním bylo vytvořit soudobý, čistý, vzdušný a moderní interiér, který by podtrhl historický charakter domu. Dalším požadavkem bylo mít dvě samostatné ložnice splňující dostatečné soukromí obyvatel. Z tohoto důvodu bylo nutné dočasně uzavřít stávající průchod z obývacího pokoje do sousední ložnice. Toto řešení současně umožnilo vhodnější rozmístění nábytku v pokoji.

Při rekonstrukci historického domu bylo samozřejmostí použití kvalitních přírodních materiálů. Podlahu tvoří třívrstvé dubové kartáčované parkety skládané tradičním způsobem do stromečku. V hale, koupelně a na toaletě je na podlahách a obkladech použit přírodní kámen (botticino semiclassico) v teplém krémovém odstínu. Na stěnách jsou masivní kamenné desky slícované do jedné roviny s jemnou strukturovanou stěrkou.

Veškeré úložné prostory jsou jednotně provedeny v bílém matném laku v kombinaci s masivními nebo dýhovanými dubovými prvky. Byt má repasovaná kastlová okna a repliky původních historických dvoukřídlých dveří. Kliky, koupelnové baterie a jiné drobné prvky jsou v černém matném provedení. Tento materiál prostupuje celým bytem, k ostatním prvkům působí harmonicky a současně odkazuje na moderní provedení bytu.

Podstatnou část obývacího prostoru tvoří kuchyňská linka s velkorysým ostrůvkem z materiálu Corian®. Netradičním prvkem kuchyně je uzavíratelná část linky, díky které bude kuchyň vypadat uklizeně i při neočekávaném příchodu návštěvy. Vzhledem k tomu, že je kuchyň součástí obývacího pokoje, bylo nutné vyřešit účinné odvedení výparů. Tento požadavek vedl k výběru kvalitní varné desky s integrovanou digestoří Bora. Další nepřehlédnutelnou součástí tohoto prostoru je dubový jídelní stůl, který je vyroben z jednoho kusu dřeva. Byla mu ponechána surovost a nepravidelnost, která umocňuje jedinečnost a eleganci tohoto přírodního prvku.

Hlavní ložnice je vzhledem k nedostatku úložného prostoru v bytě řešena jako velká vestavěná skříň, do které je vsazena dubová nika s postelí. Druhá „studentská“ ložnice je zařízena v podobném duchu, je však oživena olivově zeleným nátěrem stěny. Postel s ratanovým čelem je doplněna dubovými špalky, které slouží jako noční stolky.

Příjemná spolupráce a vzájemná důvěra s investorem umožnila dotáhnout realizaci do posledních drobností.

 

TOALETNÍ STOLKY

Toaletní stolek vás bude těšit v koupelně nebo ložnici. Může být také integrovaný do desky z Corianu vedle umyvadla.

 

APARTMÁN VE ŠPINDLEROVĚ MLÝNĚ

Ložnice rodičů a koupelna tvoří velkorysý prostor s minimem nábytku. Koupelna je od ložnice oddělená skleněnou stěnou. V kuchyni matná šedá a černá příjemně kontrastuje s dubovou podlahou a betonovou stěrkou na stěnách. Díky voděodolné stěrce není nutný obklad stěny. Subtilní ostrůvek se skleněnou pracovní deskou se zlatě lakovanou kovovou konstrukcí není ukotven do podlahy a lze jej podle potřeby přemisťovat. Odsavač Bora se spodním odtahem je integrován do varné desky a nenarušuje tak prostor nad hlavou.
Elektrické zásuvky, umístěné v panelu u varné desky jsou při ruce, pokud například potřebujeme při vaření použít ruční mixér. 
Vysoký skleník odděluje kuchyni od klidové zóny s pohovkou a krbem.

Jídelní stůl má tzv.živou hranu. Deska je ze středové části dubového kmene. Každý kus je trochu jiný, s jinou hranou, podle toho, v jakém prostředí dub rostl. V jeho struktuře si můžete číst o historii stromu, kolik měl vláhy a jak rychle rostl, nebo uvidíte, jak se na dřevě odrazila aktivita ptáků a zvěře.

Dětské pokoje kombinují neutrální šedou s masivním dřevem na stole a rámu postele.

Většina nábytku je navržena na míru, v koupelnách jsou sestavy ze série Lebon Next.

 

BYT V OSTRAVĚ

Představujeme vám náš oblíbený interiér. Při kompletní rekonstrukci jsme stávající prostor s mnoha zdmi maximálně otevřeli. Všechny stěny jsme zbourali, postavili jsme pouze jednu nábytkovou příčku, která obsahuje úložné prostory a zároveň kryje vodo a elektroinstalace. Na velkých plochách skvěle vynikne struktura přírodní ořechové dýhy. Nábytek v kuchyni jsme navrhli z odolného ultramatného laminátu se sametovým povrchem, na kterém nejsou vidět otisky prstů.
Kuchyň je osazena digestoří BORA s odtahem ven. Prostor nad hlavou a výhled do obývací části je tak volný. 
Protože má dům zaoblené stěny, obliny jsme navrhli na stěny i na nábytek.

Eklektická pohovka zhotovená na míru pro tento prostor kombinuje několik zdánlivě nesourodých vzorů a textur. Sedáky lze oddělit od opěráků a slouží jako velkorysé spaní pro hosty. Do stěny mezi ložnicí a obývacím prostorem je osazen oboustranný lihový krb. Koupelna a toalety je oddělena stěnou z drátěného skla. Všechny dveře v bytě jsou posuvné, až do stropu.

 

V BRNĚ NENÍ NUDA

Byt v centru Brna jsme změnili k nepoznání. Interiéru vévodí osvědčená bílá, dub a odstíny zemité a modré. Úložné prostory jsou nenápadné, detaily jsou typické pro LE BON.

 

2 KOUPELNY

1. koupelna

Úzký prostor 1. koupelny vyžadoval nestandardní nábytek s malou hloubkou. Krycí deska z Corianu má matný povrch, příjemný na dotek, je voděodolná a snadno se udržuje. Matná jsou i tenkostěnná keramická umyvadla italské značky Valdama. Na čelní plochy jsme použili masivní dub, použitý na podlahách ve zbytku bytu.

Šuplíky lze snadno otevřít i kolenem díky otvírání Push open.

2. koupelna

Všimněte si niky na toaletní papír v boku skříňky a velkorysého úložného prostoru za zrcadly.
Nábytek vznikl ve spolupráci s architektem Radkem Sládečkem.

 

VESTAVNÉ SKŘÍNĚ

Kouzlo tkví v detailu.

Drobným, ale výrazným prvkem jsou úchytky s kontrastním pozadím. Tento typ úchytek máme obzvlášť v oblibě. Z plochy nic nevyčnívá, navíc materiál za úchytkou často barevně propojuje nábytek s ostatními prvky interiéru.

Precizní provedení detailu naznačuje, že si majitel dal na podobě svého domova opravdu záležet…

 

DĚTSKÝ POKOJ

Parádní psací stůl s kovovou konstrukcí, postel s přihrádkou na knihy. Dobrý vkus už od útlého věku pěstují kontrastní zafrézované úchytky.

 

BRNĚNSKÝ LUXUS

V tomto bytě je vše na svém místě. Neokázalé, a přesto velmi luxusní.

V interiéru jsme použili tyto materiály: teakovou a dubovou dýhu, bílý matný lak, kompaktní laminát, sklo i kůži. Vysoké dveře hladce a tiše zapadnou do dřevěného obkladu stěny, skryté úložné prostory se střídají s otevřenými. Stůl z dílny LE BON je doplněný židlemi značky TON. Televize je za posuvnou stěnou, vyrobenou dle návrhu atelieru RAW. Pracovní deska je skleněná a z kompaktního laminátu. Oba povrchy jsou tvrdé, příjemné na dotek a dobře se udržují.

Čerstvý vzduch při vaření zajišťuje digestoř BORA integrovaná ve varné desce. Koupelna je vybavená standardním nábytkem LE BON ze série Forever.

 

STOLEK SE SKLENĚNOU PODNOŽÍ

Konferenční stolky se díky skleněným podnožím vznášejí nad podlahou.

Stejný detail se opakuje i na jídelním stole v kuchyni.

LOŽNICE LE BON II

Kůže, masivní dřevo a matné lakované plochy se prolínají celým interiérem tohoto domu. I ložnicí.

Začínat den u toaletního stolku, oblékat se na taburetce z měkoučké kůže je tak nějak lepší…