LE BON na DESIGNBLOKU – neobyčejná kuchyň ze starého dřeva

Ostrůvek je opláštěný keramikou. V odolnosti je to naprostá jednička! Keramický povrch je naprosto neporézní a nenasákavý, nejsou na něm vidět stopy užívání a vrypy. Je odolný proti vysokým teplotám a příjemný na omak. Dodává se v několika odstínech. Vnitřní vybavení kuchyně je minimálně stejně důležité jako vnějšek – pro Designblok jsme volili fantastické výsuvy BLUM s otvíráním PUSH. Výsuvy pohodlně otevřete i kolenem, když máte obě ruce např. mokré. Příborník se skládá z kastlíků z odolného laminátu. Poznávací znamení LE BON: ultratenké korpusy šuplíků. Jakmile je jednou uvidíte, už nebudete chtít jiné. Na výrobu kuchyně jsme použili dýhu ze starého dubového dřeva. Rozpraskaný povrch a výrazné suky potěší všechny staromilce i milovníky kontrastů. Dali jsme si záležet i na vnitřním vybavení vysokých skříní: spousta poliček navíc je na dveřích, prostor skříní je rozčleněn na mnoho kastlíků a šuplíků. Jak se vám líbí kožená poutka a kapsa?

Vařili jsme na modelu varné desky BORA Basic s recirkulací. Během trvání Designbloku jsme usmažili a s návštěvníky snědli 10kg kuřecího a hovězího masa, 36 velkých baget a téměř 1kg rucoly. Odsávání je opravdu maximálně účinné a zároveň tiché. Zní to neuvěřitelně, ale je to fakt: pokud dáte nos nad pánvičku se smažícím se řízečkem, nic necítíte. Máte zájem o prezentaci odsavače? Domluvte si schůzku v našem showroomu v Brně, nebo v blízké době otevřené expozici kuchyní LE BON ve studiu MONDO CERAMICA v Praze Čestlicích.
Nejčastější otázka: co se stane, když do odtahové štěrbiny přeteče polévka? Výrobce samozřejmě na tuto možnost myslel: vanička pod štěrbinou u modelu Basic pojme až 3 litry tekutiny. Tukový filtr umyjete v myčce, vaničku vytřete. Elektronické součásti digestoře jsou usazeny mimo dosah vlhkosti a vody.
Digestoř se dodává buď s přípravou pro odtah potrubím ven z kuchyně (spodními skříňkami, podlahou, skrz sklep), nebo s recirkulací. Vyčištěný vzduch je tak odváděn přes uhlíkový filtr zpět do místnosti.

Vaření je často společenskou událostí a proto je v kuchyni potřeba více místa na pohodlné sezení. Na potah této lavice jsme použili anglický textil, ale umíme ji i v koženém provedení. Pod lavicí a pod tácem je úložný prostor, v kastlíku za opěrákem je místo např.na časopisy.